حسابداری|گزارش كارآموزی حسابداری|پروژه مالی
حسابداري,گزارش كارآموزي,پروژه مالي,پايان نامه

پیشنهاد معافیت معالیاتی حقوق در سال ۱۳۹۱

سقف معافیت مالیاتی حقوق در سال ۹۱ ماهانه ۵۵۰ هزار تومان پیشنهاد شد ،سقف معافیت مالیات بر حقوق در لایحه بودجه سال آینده به ۶۶ میلیون ریال یافته است که این رقم در هر ماه ۵۵۰ هزار تومان می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سقف معافیت مالیات بر حقوق در لایحه بودجه سال آینده به ۶۶ میلیون ریال افزایش یافته که نسبت به بودجه مصوب سال جاری برای یک سال ۸۰۰ هزار تومان افزایش نشان می‌دهد.

به این ترتیب در صورت صورت تصویب نهایی سقف معافیت مالیاتی در سال ۹۱ به ۵۵۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت. سقف معافیت مالیاتی حقوق در سال جاری ۴۸۳ هزار تومان است.

در بند ۱۲ لایحه بودجه آمده است: سقف معافیت مالیاتی موضوع مواد ۸۴ و ۸۵ اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۷ اردیبهشت ۱۳۷۱ برای سال ۱۳۹۱، مبلغ شصت و شش میلیون ریال در سال تعیین می‌شود. شرط تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای برخورداری از معافیت مالیاتی فوق‌الذکر برای مشاغل وسائط نقلیه در عملکرد سال ۱۳۹۱ الزامی نیست.

ماده ۸۴ و ۸۵ به شرح زیر است:

ماده ۸۴ : تا میزان یکصد وپنجاه برابر حداقل حقوق مبنای جدول حقوق موضوع ماده (۱) قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت , مصوب ۱۳۷۰ ,درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق کلیه حقوق بگیران از جمله کارگران مشمول قانون کار , از یک یا چند منبع , از پرداخت مالیات معاف می شود .

ماده ۸۵ : نرخ مالیات بردرآمد حقوق در مورد کارکنان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مصوب ۱۳/۶/۱۳۷۰ پس از کسر معافیت های مقرر در این قانون به نرخ مقطوع ده درصد (۱۰% ) و در مورد سایر حقوق بگیران نیز پس از کسر معافیت های مقرر در این قانون تا مبلغ چهل و دو میلیون ( ۴۲۰۰۰۰۰۰) ریال به نرخ ده درصد (۱۰%) و نسبت به مازاد آن به نرخ های مقرر در ماده (۱۳۱) این قانون خواهد بود .

*بودجه پیشنهادی سازمان امور مالیاتی

بودجه پیشنهادی برای سازمان امور مالیاتی در سال آینده ۷۴۲ میلیارد و ۷۶ میلیون تومان است که از این میزان ۱۱ میلیارد و ۴۱۶ میلیون تومان برای مدیریت اطلاعات مالیاتی(طرح جامع مالیاتی) و ۵۷۷ میلیارد تومان برای وصول مالیات پیش‌بینی شده است.

پست های مرتبط

  1. ۷ هزار و ۵۰۰ نفر بدهکار مالیاتی ممنوع‌ الخروج شدند
  2. برخورداری از معافیت قانونی، به شرط ارائه اظهارنامه مالیاتی شد.
  3. سقف معافیت مالیاتی امسال تعیین شد.
  4. سقف معافیت مالیاتی حقوق بگیران در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تعیین شد.
  5. معافیت مالیاتی دو برابر می‌شود/ افزایش معافیتها با کاهش یارانه‌ها
  6. جدول معافیت مالیات حقوق و دستمزد سال ۹۰بر اساس ارقام

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهی بگذاریدما را دنبال كنيد
خوراک سایت

  • آرشیو ماهانه

  • لینک دوستان

  • محبوب ترين نوشته ها

  • برچسبها